النكهات العشبيه الطبيعيه آنوشطعم

با بیش از ده سال تجربه در زمینه تولید طعم دهنده های طبیعی با تجهیزات به روز دنیا، محصولات ما را با بالاترین کیفیت خریداری نمایید.

null

النكهه ورد المحمدی

یستخدم لتنکیه انواع الحلویات، العصائر و المرطبات، الکعک، المعجنات، المثلجات، الغز، سوهان، مکعبات السکر، السکر المتبلور والخ

null

النكهه هیل

یستخدم لتنکیه انواع الحلویات، العصائر و المرطبات، الکعک، المعجنات، المثلجات، الغز، سوهان، مکعبات السکر، السکر المتبلور والخ

null

النكهه نعناع

تنكيه كافة الالبان بلاخص اللبن و الروب، العلكة، السكاكر والخ

null

النكهه بهلیمو

يطفي طعم الليمون على السمك و الدجاج، التتبيلة، السلطات، المربا، المحلبية، اللبن، الشاي والخ

استفاده از طعم دهنده های طبیعی آنوش طعم در مصرف خانگی

طعم دهنده های طبیعی آنوش طعم برای مصرف خانگی در بطری های قطره چکانی (با ضربه زدن به پشت بطری قطره تکانده می شود) تهیه گردیده است. حجم این بطری ها 15 میلی لیتر بوده و شامل 500 تا 700 قطره می باشند (بسته به بزرگی قطره). کاربرد هر یک از طعم دهنده ها در بخش محصولات آماده است و هر محصول بسته به عطر، طعم و ذائقه شخص می تواند در انواع نوشیدنی ها، دسرها و غذاها استفاده شود. به عنوان مثال برای طعم دار کردن چای یک تا دو قطره از طعم دهنده را به یک لیوان چای اضافه نموده و خوب به هم بزنید و از عطر و طعم و خواص آن لذت ببرید.

استفاده از طعم دهنده های طبیعی آنوش طعم در مصارف صنعتی

استفاده از گلاب، هل و چاشنی های دیگر در انواع صنایع غذایی بسیار متداول است. از طعم دهنده های طبیعی آنوش طعم می توان به راحتی در بسیاری از این واحد های تولیدی غذایی استفاده نمود. در صنایع غذایی مشکل آلودگی میکروبی یکی از دغدغه های اصلی تولید کنندگان است. طعم دهنده های طبیعی آنوش طعم به دلیل غلظت بالای مواد موثره گیاهی در آنها به هیچ وجه آلوده به میکروب نمی شوند و بنابراین تولید کنندگان صنایع غذایی می توانند به راحتی از این طعم دهنده ها در انواع محصولات خود بدون نگرانی آلودگی میکروبی ناشی از آنها استفاده کنند.